GINOP: a rugalmas foglalkoztatás elterjesztését segítő uniós pályázat jelent meg

GINOP - A rugalmas, családbarát foglalkoztatási módszerek bevezetését támogató uniós pályázati felhívás jelent meg, ötmilliárd forint áll rendelkezésre a vállalati munkaszervezési kultúra javítására, a rugalmas munkaszervezési formák elterjesztésére, valamint a munka és a magánélet összehangolásának segítésére - közölte Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára pénteken.
A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében meghirdetett fejlesztés kiindulópontja, hogy a munka és a magánélet összehangolását lehetővé tévő megoldások olyan emberek, köztük kiemelten a kisgyermeket nevelő szülők munkaerőpiacra való sikeres visszatérését és alkalmazkodóképességük fejlesztését is lehetővé teszik, akik ilyen megoldások hiányában távol maradnának a munkaerőpiactól - hangsúlyozta az államtitkár. A munka és a magánélet összehangolását elősegítő intézkedések hozzájárulnak a kisgyermeket nevelő szülők, valamint egyéb speciális élethelyzetben lévő csoportok - például a munka mellett tanulmányokat folytatók, idős vagy beteg családtagot ápolók - foglalkoztatásának növeléséhez. A munka és a magánélet összehangolásának egyik legfontosabb eszköze a rugalmas foglalkoztatás. A projektek keretében a rugalmas foglalkoztatási forma bevezetéséhez kapcsolódó kapacitásbővítési és szervezetfejlesztési tevékenységek támogathatóak, szükség esetén kismértékű infrastrukturális beruházással kiegészítve. Minimum 3,1 millió forint, maximum 15 millió forint vissza nem térítendő támogatás nyerhető el. A program kétkörös felhívás keretében valósul meg. A most megjelent pályázat keretében a már átvilágított vállalkozások igényelhetnek támogatást a rugalmas foglalkoztatást elősegítő szervezeti, személyügyi és egyéb intézkedések megvalósítására, valamint ehhez kapcsolódóan tanácsadás igénybevételére. A korábbi felhívás célja az átvilágítást lefolytató szolgáltatók kiválasztása volt, amelyek a vállalkozások átvilágítását ingyen elvégzik, számukra a rugalmas foglalkoztatás növelése érdekében átszervezési tervet készítenek és nyomon követik a tervek megvalósítását
GINOP – A rugalmas, családbarát foglalkoztatási módszerek bevezetését támogató uniós pályázati felhívás jelent meg, ötmilliárd forint áll rendelkezésre a vállalati munkaszervezési kultúra javítására, a rugalmas munkaszervezési formák elterjesztésére, valamint a munka és a magánélet összehangolásának segítésére – közölte Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkára pénteken.

A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében meghirdetett fejlesztés kiindulópontja, hogy a munka és a magánélet összehangolását lehetővé tévő megoldások olyan emberek, köztük kiemelten a kisgyermeket nevelő szülők munkaerőpiacra való sikeres visszatérését és alkalmazkodóképességük fejlesztését is lehetővé teszik, akik ilyen megoldások hiányában távol maradnának a munkaerőpiactól – hangsúlyozta az államtitkár.

A munka és a magánélet összehangolását elősegítő intézkedések hozzájárulnak a kisgyermeket nevelő szülők, valamint egyéb speciális élethelyzetben lévő csoportok – például a munka mellett tanulmányokat folytatók, idős vagy beteg családtagot ápolók – foglalkoztatásának növeléséhez. A munka és a magánélet összehangolásának egyik legfontosabb eszköze a rugalmas foglalkoztatás.

A projektek keretében a rugalmas foglalkoztatási forma bevezetéséhez kapcsolódó kapacitásbővítési és szervezetfejlesztési tevékenységek támogathatóak, szükség esetén kismértékű infrastrukturális beruházással kiegészítve. Minimum 3,1 millió forint, maximum 15 millió forint vissza nem térítendő támogatás nyerhető el.

A program kétkörös felhívás keretében valósul meg. A most megjelent pályázat keretében a már átvilágított vállalkozások igényelhetnek támogatást a rugalmas foglalkoztatást elősegítő szervezeti, személyügyi és egyéb intézkedések megvalósítására, valamint ehhez kapcsolódóan tanácsadás igénybevételére.

A korábbi felhívás célja az átvilágítást lefolytató szolgáltatók kiválasztása volt, amelyek a vállalkozások átvilágítását ingyen elvégzik, számukra a rugalmas foglalkoztatás növelése érdekében átszervezési tervet készítenek és nyomon követik a tervek megvalósítását


Széchenyi 2020