A pazar előadások mellett Könyvbemutatóra is sor kerül!
Sőt! Minden résztvevő megkapja a Lámpaláz Labor különleges kötetét!
Ebben a könyvben Dr. Németh Zoltán, azaz Dr. Prezi és társai osztják meg tudásukat az olvasókkal.
Retteg a nyilvános szerepléstől?
Már az előadás előtt bajban van, stresszel, miközben csak magabiztosságra vágyik?
Itt az idő, hogy változtasson ezen!
Konferenciánkat ajánljuk mindazoknak, akiknek a nyilvános szereplés, a vizsga, a meetingen való prezentáció vagy bármilyen felszólalás egy értekezletem stresszt, a lámpaláz miatt nehézséget okoz.
A konferencia előadásain több, mint 50 technikát kínálunk, melyek közül a résztvevő választhatja ki, hogy a jövőben melyiket, vagy melyek kombinációit alkalmazza a lámpaláz leküzdésére!
Kétféle ember létezik:
az egyik, aki beismeri, hogy lámpalázas, a másik pedig, aki nem meri ezt bevallani.
VEGYEN RÉSZT A KONFERENCIÁN
és az általunk mutatott technikák segítségével szabaduljon meg végre a szorongástól!
A pazar előadások mellett Könyvbemutatóra is sor kerül!
Sőt! Minden résztvevő megkapja a Lámpaláz Labor különleges kötetét!
Ebben a könyvben Dr. Németh Zoltán, azaz Dr. Prezi és társai osztják meg tudásukat az olvasókkal.
A lámpaláz fázisai Florian Mueck, a nyilvános beszéd fejlesztés egyik európai nagyágyúja szerint a lámpaláznak különböző fázisai vannak.
|
|
Még a legnagyobbak is… Adele, Chopin, Elvis Presley, Marilyn Monroe, Lionel Messi… Az a közös bennük, hogy minden megküzdöttek már a nyilvános szereplés miatti lámpalázzal. Mégis képesek (voltak) a legjobbat a nyújtani. |
|
Lámpalázból izgalom! A cél, hogy mindenki bátran kísérletezve, önfeledten találja meg a hozzá leginkább illő lámpaláz csillapító technikákat. A World Café technikának köszönhetően nyíltan beszélhetünk frusztráló esetekről, amelyekkel a rendezvény után már magabiztosan nézünk szembe. |
|
Az utóbbi években soha nem látott mértékben értékelődtek fel a természetes gyógymódok és egészségmegőrző megoldások, így nem csoda, hogy az esszenciális olajok is reneszánszukat élik. Az élet minden területén, így egy előadásra készülve is jó szolgálatot tehetnek: melyeket válasszuk a felkészülés során, hogy kihozzuk magunkból a maximumot, hogyan csillapítsuk segítségükkel a lámpalázat, és mely illóolajok fokozhatják a teljesítményünket az előadás alatt is?
Mindannyiunknak megvan a maga története, ezért hiszem, hogy az egyéni megoldása is. Találj rá a sajátodra, hogy egy másik lámpa éghessen Benned! Hogyan? Egy kicsit coaching szemléletű előadóként vezetlek majd. Kíméletlen őszinteséggel megosztom a saját történetemet és adok három szempontot: fókusz, érzelmek, történetmesélés. Melléjük egy-egy kérdést, hogy ráláss, azokra a korlátozó hiedelmekre, amelyek forrásai lehetnek a lámpalázadnak és azokra a lehetőségekre, amelyek támogathatnak a ledöntésükben. Válaszaid az első lépések lehetnek ahhoz, hogy a lámpaláz helyett a hatóerő nőjön Benned!
A lámpaláz a kitettségből fakadó izgalom és a szorongás sajátos egyvelege, voltaképpen egyfajta sokk, amely mind testi, mind mentális szinten tünetekkel kísért. A kitettség a Másik tekintete előtt való védtelenség, az, amikor tudatosodik bennem, hogy látható vagyok, s ilyen módon sebezhető is. A lámpaláz érzése a szégyennel rokon, fenomenológia szempontból hasonló a szerkezete, közel azonos módon élem át, mégis fontos különbség, hogy az előbbi feltételezésen alapszik, egy lehetséges végkimenetel, tulajdonképpen a fantázia implikálja, míg a megszégyenülés egy hiba konkretizációja, amelyet már elkövettem – az időstruktúrát tekintve az egyik a már megtörténtben, a közelmúltban gyökeredzik, míg a lámpaláz a közeljövőtől, a jelen pillanatban nyújtott teljesítményem következményeitől, tehát magától a majdani, elképzelt megszégyenüléstől való félelem.
Feltárom az élményt, és ennek mentén nyújtok segítséget abban, hogy a gyakorlatban ez milyen módon formálható át, hogyan lehet vele megküzdeni, miként keretezhető át a kitettség tapasztalata. Mindezt a szégyen érzésével való párhuzamba állítás teszi igazán jól érthetővé és illusztratívvá. Szakmai hitvallásom, hogy a fenomenológia hasznos eszköznek bizonyul az önsegítés és az önfejlesztés terén is, ezért nem félek a filozófiát a hétköznapi kihívások során gyakorlati módon hasznosítani.
Lámpaláz, izgulás, félelem, aggódás, szorongás, rettegés. Egyetlen hatalmas pallosként képesek lecsapni ránk és életünkre. Damoklész kardja ott lebeg kicsit mindannyiunk felett. Pszichológiai értelemben azonban nem az a kérdés, lecsap-e, hanem, hogy felkészülünk-e arra a bizonyos pillanatra.
A legtöbben csak tüzet oltanak egész életükben, mentik az épp menthetőt. De lehet-e ezt másképp!? Az alapkérdés ez: milyen önstabilizációs repertoárt alakíthatunk ki, mi a külső-belső mozgásterünk baj esetén, amikor pszichés egyensúlyunk instabil állapotba került?
A lámpaláz olyan stresszreakciókat aktiválhat, amik üzenet-torzító testbeszédi jelzéseket hívnak elő, ezek viszont éppen, hogy ellenünk hatnak. Remegő kezünk (ahogyan hangunk is) gyengítheti tárgyalási pozíciónkat; „összeroskadó tartásunk” előadói kijelentéseinket kérdőjelezheti meg; riadt lepkeként ugráló tekintetünk, önkéntelen babráló mozdulataink pedig akár egy betölteni kívánt pozíció iránti lelkesedésünket rejthetik el a minket megfigyelők elől.
Mi a kulcs ahhoz, hogy egy téttel bíró szituációban a testünk ne ellenünk, hanem értünk dolgozzon? Milyen rejtett kapaszkodókat „találhatunk” egy-egy nehéz helyzet során a minket körülvevő emberekben?
A lámpaláz kapcsán szinte mindenkinek eszébe jut az ö-zés és a töltelékszavak túlzott használata. Ezek általában nem festenek az előadóról túl kedvező képet. Igen ám, de ezek az elemek valójában arra is képesek, hogy megragadják a hallgatóság figyelmét, sőt, a mondanivaló visszaidézésében is segíthetnek, valamint spontánabbá, természetesebbé is tehetik az előadást. Úgyhogy ahelyett, hogy attól félnénk, hogy akaratlanul is becsúsznak a megszólalásainkba, inkább tanuljuk meg tudatosan használni őket, s töltsük meg a beszédünket velük.
Hogyan lehet harmonikusan együtt létezni az izgulással nyilvános beszédek előtt? Az előadás részben a saját történetemből táplálkozik. A saját, szorongással kapcsolatos útkeresésem, a pszichológiai szakirodalom, egy csepp keleti bölcsesség és egy csepp nyugati filozófia alapján szeretném bemutatni, hogy milyen mélyebb önismereti tényezői vannak az előadói teljesítménynek; milyen szemléletet lehet elsajátítani, hogy a szorongás ne gátoljon a nyilvános beszédben; és hogyan találd meg a saját karakteredhez illő, önazonos előadásmódot.
Nem a lámpalázzal van a baj… A „hiba az Ön készülékében van”, amely nem jól dekódolja a figyelmeztetést.
Azt a figyelmeztetést, amely belül kong, mint a vészharang, hogy dolgozz magadon.
Azt a vészharangot, amely arra enged következtetni, hogy a tudatosság nincs jelen.
Az a tudatosság hiányzik, amely engedné a rálátást arra a belső hangra, amit magadnak mondasz…
Arra, amit magadnak mondasz mielőtt kiállsz a világot jelentő deszkákra, jelentsen is ez bármit.
Kész vagy arra, hogy megmutassam neked, hogy „mit adsz el magadnak”?
Biztos, hogy hallani szeretnéd, hogy mi az akadálya?
A belső párbeszéded, amire nem vagy tudatos…
Hangod rengeteget árulkodik rólad. Azt is közli a világgal, hogy épp izgulsz, félsz vagy bizonytalan vagy. Amikor bokáig süllyedsz az izgalomban és a vizsgadrukk arcpirító érzése nyomja már minden porcikádat, olyan felfokozott idegi állapotot élsz át, ami a tested – részben – egy teljesen normális reakciója. Önvédelmi reflexünk ott kezd abnormálissá válni, ha nem tudjuk ezt az ösztönös reakciót kordában tartani, sőt akár előnyünkre fordítani.
Miben segíthet a beszédtechnika, hogy kivédd a lámpalázat? Számos egyszerű beszéd-vonatkozású módszer létezik a nyilvános beszéd okozta szorongás kezelésében. Az előadás során kipróbálunk néhányat, amelyek segítségével jelentős lépéseket tehetünk a félelmeink csökkentésére.
A lámpaláz a “fejedben van”. A lámpaláz kizökkent a jelen pillanatból a jövőbe a sok “mi lesz ha..” kérdésekkel és hatalmas stresszt tud okozni. Ennek megoldására tökéletes módszer a meditáció, mely több ezer éve ad mentális megnyugvást gyakorlóinak és segíti az érzelmeink feldolgozását. Ahogy a testünket eddzük, úgy az elménket is lehet. A tudatos jelenlét gyakorlásával és a meditáció erejével elérheted, hogy a lámpalázat ne ellenségnek tekintsd, és a mindennapjaidban is tapasztalni fogod a sok pozitív változást.
40.000 Ft/fő + Áfa, ha egy cégtől ketten, vagy többen jelentkeznek.
Az ár tartalmazza:
Jelentkezési és részvételi feltételek:
1. A rendezvényre való jelentkezés az aktuális részvételi díj elfogadásának és egyben megrendelésnek minősül, ezért a rendezvény megvalósulása esetén fizetési kötelezettséget von maga után. A rendezvényről való távolmaradás nem mentesít a részvételi díj megfizetésének kötelezettsége alól.
2. A regisztrációról online regisztrációs rendszerünk automatikus visszaigazolást küld a megadott e-mail címre, amely tartalmazza a megadott jelentkezési adatokat.
3. Az átutalásos számlát a regisztrációt követően, 8 napos, de legkésőbb a rendezvény napjáig szóló fizetési határidővel küldjük meg.
4. A rendezvényen csak azok az ügyfelek vehetnek részt, akik regisztráltak a rendezvényre, a részvételi díjat előzetesen megfizették.
5. Felhívjuk a regisztrálók figyelmét, hogy a rendezvényekről kép- és hangfelvétel, illetve fénykép készülhet. Ezeket a hang és képanyagokat nyomtatott és online anyagainkban, illetve a konferenciáról szóló tudósításban felhasználhatjuk.
Lemondási feltételek:
Lemondást csak írásban fogadunk el, legkésőbb a rendezvény előtt egy héttel. Határidőn belüli lemondás esetén a már esetlegesen átutalt részvételi díjat 100 %-ban visszatérítjük. A lemondási határidőt követően beérkezett regisztrációkat a rendezvény közelsége miatt visszamondani nem lehet.
Amennyiben a résztvevő nem jelenik meg a rendezvényen, a részvételi díjat nem áll módunkban visszafizetni, illetve a részvételi díjra vonatkozó követelésünk érvényesítésétől eltekinteni.
A résztvevő személyének módosítására határidő nélkül van lehetőség!
Lemondást csak írásban fogadunk el a következő elérhetőségen: info@infoszfera.hu
Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk Önnek. A cookie-kat az Ön böngészője tárolja, és olyan funkciókat hajt végre, mint például a webhelyünkre való visszatérés felismerése és a csapatunk megkönnyítése, hogy megértse a weboldal mely részeit találja a legérdekesebb és leghasznosabbnak.
A szigorúan szükséges cookie-t mindig engedélyezni kell, hogy menthessük a cookie-beállítások preferenciáit.
Amennyiben ez a süti nem kerül engedélyezésre, akkor nem tudjuk elmenteni a kiválasztott beállításokat, ami azt eredményezi, hogy minden egyes látogatás alkalmával ismételten el kell végezni a sütik engedélyezésének műveletét.
Ez a webhely a Google Analytics segítségével anonim információkat gyűjt, például a webhely látogatói számát és a legnépszerűbb oldalakat.
A süti engedélyezésével javíthatjuk weboldalunkat.
További sütik:
Google Analytics
Google Tag manager
A feltétlenül szükséges sütiket mindenkor engedélyezni kell, hogy elmenthessük a beállításokat a sütik további kezeléséhez.